WORLD USABILITY DAY
TRÓJMIASTO 2014
 •   8 Listopada 13:00
 •   PPNT Gdynia ul. Aleja Zwycięstwa 96/98

Program

Warsztaty

9:00

Content that works – treści wizualne + copywriting w kampaniach na FB

Piotr Bucki | Bucki Pro

Piotr podczas pokaże jak wykorzystywać emocje i schematy psychologii poznawczej w budowaniu zaangażowania użytkowników w social media na przykładzie Facebooka.
Zapisy zakończone
10:30
11:00

Klik, konwersja, retencja - najważniejsze wskaźniki zaangażowania użytkownika

Monikia Laskowska-Kac | Enovatis

Warsztat będzie wprowadzeniem do analityki internetowej w ramach, którego Monika pokaże, jak wykorzystać dane ilościowe w pracy nad zaangażowaniem użytkowników. Pokaże w jaki sposób Google Analytics może wspierać pracę każdego UX-owca.
Zapisy zakończone

Doświadczenie a zaangażowanie

Szymon Staniszkis | Uselab


Czy tylko pieniądze decydują o zadowoleniu w wybranym miejscu pracy? Czego trzeba doświadczać, by być w pełni zaangażowanym?
W trakcie warsztatu zaprojektujemy doświadczenie pracowników, które oprócz wysokości zarobków stanie się kluczową wartością dostarczaną przez pracodawcę.
Zapisy zakończone
12:30

Wykłady

13:00
Rozpoczęcie Konferencji
13:20
13:20
Przemysław Pawełek

Enterprise UX czyli poznaj designerski buldożer

Przemysław Pawełek | Statoil Fuel & Retail

Przemek w swojej prezentacji pokaże czym Enterprise UX różni się od zwykłych projektów – jakie wyzwania stoją przy budowaniu bardzo skomplikowanych systemów i jak sobie z nimi radzić. Opowie jakie dodatkowe zdolności musi posiadać UX zajmujący się tak złożonymi aplikacjami
13:50
13:50
Kasia Małkiewicz

Jak angażować użytkowników w badaniach

Kasia Małkiewicz | WitFlow

Kasia opowie jak dbać o to, by uczestnicy pokazali nam to, czego sami byśmy nie zobaczyli a niekiedy i to, czego oni sami w pierwszej chwili by nie powiedzieli o danym produkcie i sobie samych.
14:20
14:20
Hubert Wawrzyniak

Pierwsza linia frontu

Hubert Wawrzyniak | Allegro

Hubert swojej prelekcji opowie o sytuacjach, w których procesy zaprojektowane do zaspokojenia określonych potrzeb użytkownika zawiodły i pociągnęły za sobą atak zirytowanych użytkowników - będzie o tym, czy można się na to przygotować i jak czerpać cenną wiedzę z 'pierwszej linii frontu.
14:50
14:50
Przerwa na kawę
15:10
15:10
Michał Aleksander

Różne poziomy zaangażowania w pracy Interaction Designera

Michał Aleksander | Pearson

Michał podczas swojej prezentacji opowie jakimi metodami można zaangażować cały zespół do myślenia o użytkowniku i jego oczekiwaniach oraz jak prowadzić warsztaty z ludźmi o różnych umiejętnościach.
15:40
15:40

Zaufanie a zaangażowanie

Radosław Taraszka | Ideacto

Radek opowie o tym jaką rolę w budowaniu zaangażowania pełni zaufanie. Jeśli zastanawiałeś się czemu poszukiwania kapeli weselnej są takim koszmarem? Dlaczego Facebook nie będzie portalem randkowym? i dlaczego zanim pójdziesz do dentysty prosisz znajomych o polecenie? To nie możesz opuścić tej prezentacji.
16:10
16:10

Wyzwania i odpowiedzialność projektanta.

Paweł Nowak | Future Processing

Paweł podczas prezentacji opowie o odpowiedzialności, jaką mają na sobie projektanci, o konieczności dobrego zrozumienie kontekstu projektu i o konsekwencjach, jakie może nieść za sobą jego realizacja.
16:40
16:40
Przerwa na kawę
17:10
17:10

Jak to zepsułem? Kilka lekcji pokory.

Igor Farafonow | Uxeria

Igor opowie o tym, jak będąc projektantem zepsuł produkt – gdzie popełnił błędy i czego dzięki temu się nauczył. Podpowie o czym warto pamiętać, gdy chcemy stworzyć produkt efektywny biznesowo, a jednocześnie zmysłowy i seksowny.
17:40
17:40

Twórczy zapał - skąd się bierze i do czego prowadzi?

Radosław Sterczyński | SWPS

Radek opowie, w jaki sposób budować i utrzymywać zaangażowanie jednostki i zespołu w twórcze działania i jakie to może mieć konsekwencje.
18:10
18:10
Finał konkursu & zakończenie konferencji
18:10

After Party

20:00
Coco Cafe Club & Restaurant
01:00

O konferencji

WUD Trójmiasto 2014 obędzie się 8 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. To druga trójmiejska edycja międzynarodowego cyklu konferencji World Usability Day (w skrócie WUD). Oprócz Gdyni, w tym roku konferencja zawita też do Warszawy, Katowic i Krakowa.

W zeszłym roku odwiedziło nas 150 osób, a wejściówki rozeszły się w niecałą godzinę.

W tym będzie jeszcze lepiej! 300 potencjalnych uczestników będzie miało nie tylko okazję posłuchać specjalistów UX z całej Polski w czasie prelekcji, ale też wziąć udział w zróżnicowanych wartsztatach. Z kolei na wieczornym after party nadarzy się okazja do luźniejszych rozmów.

Tegorocznym tematem przewodnim konferencji jest "zaangażowanie".

Cel konferencji:

Naszym celem jest popularyzacja wiedzy o użyteczności, user experience, tworzeniu interaktywnych produktów i usług oraz projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Chcemy też pokazać na czym polega praca specjalistów użyteczności/UX.

Dla kogo?

Zapraszamy zarówno osoby zawodowo zajmujące się użytecznością, pracujące w branży nowych technologii/IT, studentów, jak i każdego, kto jest zainteresowany tematem projektowania użytecznych produktów i usług.


Konferencja odbywa się pod patronatem CHI Polska. Jest to krajowy oddział ACM SIG-CHI, który skupia się na badaniu, projektowaniu i rozwiązywaniu problemów interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem.

Śledź WUD Trójmiasto na Facebooku: www.facebook.com/wudtrojmiasto

Jak dojechać?

WUD Trójmiasto

 • PPNT Gdynia
 • ul. Aleja Zwycięstwa 96/98
 • Gdynia

Stacja SKM SKM

 • Przystanek
 • Gdynia Redłowo

Miejsce parkingowe Samochodem

 • Parking przy PPNT
  ul. Al. Zwycięstwa 96/98
 • Parking przy SKM
  ul. Stryjska
 • Parking Łużyckiej
  ul. Łużycka 3

Sponsorzy

GetResponse
 
Spartez

Partnerzy

Kontakt

Jeśli podczas konferencji będziesz miał problem, skontaktuj się z poniższymi osobami. Na pewno Ci pomogą!