WORLD USABILITY DAY
TRÓJMIASTO 2015
 •   7 Listopada
 •   PPNT Gdynia ul. Aleja Zwycięstwa 96/98

Program

Warsztat poranny

09:00
Monika Laskowska-Kac

Testy A/B, czyli projektowanie zmian, które działają.

Monika Laskowska-Kac | Enovatis

Czy wszystko co projektujesz działa korzystnie na użytkowników? Od czego zacząć optymalizację strony? Większość z nas projektuje dla użytkowników, którzy często różnią się od nas wieloma cechami. Jak w takim razie projektować zmiany, które będą dla nich korzystne? Na te pytania odpowiemy sobie na warsztacie.
12:00
09:00
Agnieszka Mróz

Zachęć klienta do zabawy - jak dzięki Lego® Serious Play® lepiej zrozumieć klienta

Agnieszka Mróz | Logisfera Nova

W trakcie warsztatu dowiesz się, jak w zrozumieniu klienta pomóc mogą klocki Lego®. Fundamenty metodologii Lego® Serious Play®: bazowanie na metaforach i storytelling, przełożymy na konkretne metody pracy z klientem nad funkcjami aplikacji czy też stron internetowych.
12:00
09:00
Radek Taraszka & Kamil Zięba

Wszystkie ręce na pokład! - innowacja przez współprace

Kamil Zięba & Radek Taraszka| UXPin

Na warsztacie nauczycie się jak efektywnie projektować przy udziale całego zespołu. Zostaniecie postawieni przed praktycznym problemem, dla którego będziecie musieli przygotować w zespolę rozwiązanie i zweryfikować czy rozwiązaliście problem. Zobaczycie jak wykorzystać pełną moc zespołu.
12:00
09:00
Bartosz Mozyrko

W poszukiwaniu usprawnień i innowacji - zdalne testy użyteczności.

Bartosz Mozyrko | UsabilityTools

Warsztaty poświęcone są testowaniu użyteczność strony przez przeglądarkę. Podczas warsztatów wykorzystacie w praktyce takie narzędzia jak badania scenariuszowe i sortowania kart. Warsztat przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych pracujących przy marketingu / rozwoju produktu / UX.
12:00

Warsztat popołudniowy

12:15
Andrzej Pyra

3k innowacji - czyli koncentracja, kreatywność i konsekwencja w tworzeniu innowacji.

Andrzej Pyra | Insys

W ramach warsztatu uczestnicy przejdą przez ćwiczenia związane z definiowaniem wizji usługi, odkrywaniem rozwiązań dla wybranego problemu oraz wybiorą i zaproponują kroki do jego realizacji.
15:15
12:15
Alicja Antkowiak & Alina Magowska

Krótki przewodnik badawczy - jak efektywnie wykorzystywać badania

Alicja Antkowiak & Alina Magowska | Grupa Allegro

Na warsztatach zobaczycie jak przeprowadzić badania eksploracyjne i jak skorzystać z wyników badań w procesie projektowym. Poznacie trzy tanie i szybkie metody zbierania danych. Będziecie pracować na rzeczywistych problemach, więc przygotujcie się na dużą dawkę wiedzy!
15:15
12:15
Miron Grzegorkiewicz

Modelowanie doświadczenia muzycznego we współczesnym świecie.

Miron Grzegorkiewicz | Uselab

Jak będzie wyglądał przemysł muzyczny za kilka lat? Kto będzie stratny, a kto zyska? Czy muzyka będzie bardziej doświadczeniem indywidualnym, czy społecznym? Jak wzmocnić relacje na linii muzyka-ludzie? Jak sprawić, żeby doświadczenie muzyczne było głębsze? Czym jest ta głębia? Celem warsztatu będzie odpowiedź na te i inne pytania oraz wypracowanie koncepcji na funkcjonowanie współeczesnej muzyki w trzech wymiarach: społecznym, kulturowym oraz biznesowym.
15:15
12:15
Igor Farafanow

Trzy funkcje UX – praktyczny poradnik życiowy projektanta UX

Igor Farafonow | Uxeria

Podczas warsztatu poznacie autorską metodykę projektowania opartą na trzech funkcjach UX: informacyjnej, behawioralnej oraz emocjonalnej. Metoda zostanie przedstawiona na praktycznym przykładzie w podziale na etapy UCD. Nauczycie się jak skutecznie projektować i dobierać narzędzia projektowe.
15:15

Wykłady

15:30
Rozpoczęcie Konferencji
15:50
15:50
Tomasz Skórski

Profil specjalisty UX

Tomasz Skórski | Intercars

Tomek podczas swojej prezentacji przedstawi jak w 2015 roku rysuje się profil UX w Polsce. Jakich narzędzi używamy, gdzie pracujemy i jakie pojawiają się trendy na rynku.
16:20
16:20
Mariusz Muraszko & Mateusz Ojdowski

Druga młodość znanych rozwiązań - sprytne usprawnienie czy innowacja?

Mateusz Ojdowski & Mariusz Muraszko | Movade

Mateusz i Mariusz, na przykładzie case study norweskiego startupu z branży usług medycznych, opowiedzą na pytanie, jak podejść do rozwoju produktu zgodnie z myśleniem projektowym. Wspólnie z Wami zastanowimy się, gdzie zaczyna i gdzie kończy się innowacja, a także czy jest ona gwarantem sukcesu.
16:50
16:50
Agnieszka Schroeder
 i Agnieszka Wilke

Innowacja w skali mikro

Agnieszka Schroeder i Agnieszka Wilke | Logisfera Nova

Agnieszki podzielą się swoim doświadczeniem z prowadzenia procesu Service Design dla trzech małych firm. Przedstawią jakie pojawiły się problemy i jakie rozwiązania pomogły wypracować. Pokażą, że innowacyjność nie musi być zarezerwowana tylko dla startupów i dużych korporacji.
17:20
17:20
Przerwa na kawę
17:50
17:50
Mateusz M. Woźniak

Jak zabezpieczyć innowacyjne rozwiązania przed kradzieżą?

Mateusz M. Woźniak | NOVATORIUS

Czy zastanawiałeś się jak możesz prawnie zabezpieczyć wytwarzany lub wykorzystywany UI/UX? Czy lub kiedy przysługują Ci do nich lub ich poszczególnych elementów jakiekolwiek prawa? Opowiem o UI i UX z perspektywy obowiązujących przepisów prawa własności intelektualnej.
18:20
18:20
Maciek Saganowski

Innowacje & UX

Maciek Saganowski | Ultimo

Maciek podczas prezentacji postara się odpowiedzieć na pytanie czy innowacja to tylko puste i wyświechtane słowo czy może stoi za nim coś więcej. Rozważy czy jesteśmy wstanie świadomie i metodycznie szukać obszarów innowacji w projektowaniu usług. Na przykładach z branży zaproponuje sposób kreowania innowacji.
18:50
19:00
Zakończenie konferencji
19:00

After Party

20:00
01:00

O konferencji

World Usability Day to międzynarodowy cykl konferencji poświęcony tematyce użyteczności i User Experience. W tym roku zawita do 13 krajów, w tym Polski.

Trójmiejska edycja to pierwsze i największe takie wydarzenie w północnej Polsce. Zeszłoroczny WUD Trójmiasto zebrał ponad 250 osób z całej Polski, którzy uczestniczyli w warsztatach i prelekcjach przygotowanych przez doświadczonych praktyków, poznawali innych pasjonatów tematyki UX oraz bawili się na after party.

7 listopada 2015 zapraszamy na III edycję konferencji, która odbędzie się Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Tematem przewodnim będzie innowacyjność.

Cel konferencji:

Naszym celem jest popularyzacja wiedzy o użyteczności, user experience, tworzeniu interaktywnych produktów i usług oraz projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Chcemy też pokazać na czym polega praca specjalistów użyteczności/UX.

Dla kogo?

Zapraszamy zarówno osoby zawodowo zajmujące się użytecznością, pracujące w branży nowych technologii/IT, studentów, jak i każdego, kto jest zainteresowany tematem projektowania użytecznych produktów i usług.


Konferencja odbywa się pod patronatem CHI Polska. Jest to krajowy oddział ACM SIG-CHI, który skupia się na badaniu, projektowaniu i rozwiązywaniu problemów interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem.

Śledź WUD Trójmiasto na Facebooku: www.facebook.com/wudtrojmiasto

Jak dojechać?

WUD Trójmiasto

 • PPNT Gdynia
 • ul. Aleja Zwycięstwa 96/98
 • Gdynia

Stacja SKM SKM

 • Przystanek
 • Gdynia Redłowo

Miejsce parkingowe Samochodem

 • Parking przy PPNT
  ul. Al. Zwycięstwa 96/98
 • Parking przy SKM
  ul. Stryjska
 • Parking Łużyckiej
  ul. Łużycka 3

Sponsor główny

UXPIN

Sponsorzy

PolskaPress Internet
 
UXeria

Partnerzy

Kontakt

Jeśli podczas konferencji będziesz miał problem, skontaktuj się z poniższymi osobami. Na pewno Ci pomogą!

Marta Smektała<