Zofia Napierała & Jakub Dodot

UX Designer & UX Researcher (Allegro)

case study
13:10-13:30 | Aula Dynatrace
Wizualizacja potrzeb milionów klientów na jednej kartce, czyli mapa doświadczeń w praktyce

Zaprezentujemy proces tworzenia mapy doświadczeń procesu zakupowego w Allegro. Dowiecie się kogo warto zaangażować, jak prowadzić badania oraz w jaki sposób wyciągać z nich wnioski. Omówimy także jak wypromowaliśmy mapę w naszej firmie i co było naszym głównym wrogiem.

Biogramy

Zofia Napierała

Absolwentka kierunku Communication Design na School of Form. Zaczynała jako grafik w agencjach reklamowych, pracując równolegle nad interaktywnymi obiektami w przestrzeni publicznej. Od ponad 2 lat projektuje w Allegro, gdzie dba o doświadczenia użytkowników związane z kupowaniem i płatnościami. W swojej pracy uwielbia mieć stały kontakt z ludźmi i ceni sobie interdyscyplinarną współpracę. Im bardziej skomplikowany proces do przeprojektowania, tym bardziej fascynuje się swoją pracą.

Interesuje się projektowaniem wnętrz przez co co chwilę zmienia coś w swoim mieszkaniu. Uwielbia minimalistyczne formy i naturalne materiały. Fanka dobrego jedzenia, szczególnie kuchni włoskiej.

Jakub Dodot

Od 7 lat zajmuje się badaniami UX, 5 lat w Allegro. Wplata badania z użytkownikami w każdy etap życia produktu – od jakościowej eksploracji po ilościowe ankiety weryfikacyjne. Czasami lubi także zajrzeć do baz danych, żeby pogłębić zebrane wnioski.

Prywatnie lubi spędzać aktywnie wolny czas – uprawiając sport lub majsterkując. Fan motoryzacji i dobrej muzyki. Ostatnio w wolnych chwilach głównie remontuje swoje mieszkanie.