Krzysztof Piwowar

Design Team Manager (PGS Software)

inspiracje
17:00-17:30 | Aula Dynatrace
(Nie)wiarygodne obserwacje praktyków UX – o głupich błędach w interpretacji wyników
Każdemu zdarzają się błędy. Nawet najlepszym. Ważne jest to, aby wyciągnąć z tego wnioski i wprowadzić je w życie. Przedstawię wam opowieść o momentach, gdy jako projektanci/badacze odrywamy się od świata faktów, brniemy w szamanizm, nieświadomie sabotując decyzje projektowe. Oddam w wasze ręce instrukcję, w jaki sposób poprawnie interpretować wyniki badań bez gadania głupot. Potraktuj to jako małą pigułkę statystycznej i matematycznej wiedzy na własny użytek, podaną w wersji “dla o(d)pornych praktyków”.
Biogram

Od ponad 12 lat działa w obszarze digital. Na co dzień pomaga definiować, budować oraz dostarczać produkty i usługi, które łączą potrzeby ludzi i biznesu.

Specjalizuje się w kształtowaniu efektywnej komunikacji w ramach procesu projektowego w zespołach produktowych oraz projektowych. W ostatnich latach projektował rozwiązania Enterprise (On-premise, Cloud, Data Center) z obszaru software development m.in. JIRA Software, Portfolio for JIRA.

W swojej karierze budował zespoły UX w trzech firmach. Współtworzył oraz realizował ich strategie rozwojowe w kierunku pracy z potrzebami biznesu, użytkowników oraz organizacji w ramach procesów produkcyjnych.

Współorganizator trzech edycji WUD Trójmiasto (2014-2016), UX Book Club, prelegent w ramach konferencji branżowych m.in. UX Poland, ADMA Engage (Melbourne, Sydney), World Usability Day, 3camp. Wykładowca i mentor na uczelniach wyższych w Gdańsku oraz Wrocławiu.