
Prelegenci

Szymon Staniszkis
Na co dzień pracuje w ICONARIS gdzie jako Head of UX & Product Design zajmuje się planowaniem strategii dla produktów i usług, koncentrując się na potrzebach, problemach i ograniczeniach użytkowników. Zamienia wizje i idee w konkretne plany realizacji. Jako lider zespołów realizował projekty m.in. dla ING, Phillips, NC+, Asseco, Deloitte Consulting i Centralnego Ośrodka Informatyki. Jest absolwentem pierwszych roczników User Experience i Service Design na SWPS oraz Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Natalia Jadźka Klonowska
Moderatorka Wizualna, Trenerka Myślenia Wizualnego. Tłumaczy różnego rodzaju treści za pomocą prostych słów i rysunków. Mówca TEDxKatowice („Graphic Recording – jako narzędzie do efektywnej pracy z zespołem”). Od dwóch lat wykorzystuje Myślenie Wizualne w praktyce, w czasie warsztatów, konferencji, paneli dyskusyjnych, czy prac zespołów. W 2015 szkoliła się pod okiem samego Martina Haussmanna – twórcy bikablo®. Ukończyła cykl szkoleń Master Business Trainer (2013r.), doskonalących jej umiejętności trenerskie zdobyte podczas Szkoły Trenera ODiTK w 2011 r. Na swoich warsztatach przekazuje wiedzę na temat Myślenia Wizualnego – zasad działania, korzyści, podstawowych elementów i metod. Wspólnie z grupą wypracowuje możliwości zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności w codziennych czynnościach. Udowadnia, że prosty rysunek ma zastosowanie praktyczne – m.in. w porządkowaniu i przekazywaniu informacji, tworzeniu (często nieoczekiwanych) rozwiązać, czy większym angażowaniu ludzi na spotkaniach. Swoją pracę podpiera wiedzą psychologiczną i doświadczeniem zdobytym na ponad 100 eventach i konferencjach, gdzie wykonywała zapis graficzny. Obecnie kończy drugi kierunek studiów – psychologię na Uniwersytecie SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Sopocie, gdzie prowadzi badania dot. Myślenia Wizualnego.

Magda Bocheńska
Projektantka doświadczeń w La Wonderlab. Z wykształcenia mgr inż. elektroniki, zajęła się projektowaniem doświadczeń, ponieważ chciała, żeby rozwiązania tworzone przez inżynierów stały się intuicyjne, proste i zrozumiałe. Pracowała dla takich marek jak Newsweek, Radio ZET, Rzeczpospolita i TUI. Ma doświadczenie w pracy z biznesem i z państwowymi instytucjami kultury. Marzy o świecie, w którym technologia i sztuka będą tak samo blisko ludzi.

Paulina Rzymska
Współzałożycielka firmy badawczo-projektowej La Wonderlab, wyspecjalizowanej w User Experience. Projektantka doświadczeń i konsultantka UX. Mentor i wykładowca na studiach podyplomowych User Experience Design na Uniwersytecie SWPS. Prelegentka konferencji takich jak UX Poland, Product Camp, WUD Trójmiasto, WUD Silesia i wielu innych. Z branżą interaktywną związana od 2007 roku. Zajmuje się projektowaniem interakcji, konsultingiem i szkoleniami z zakresu UX. Pracuje z liderami branży medialnej, telekomunikacyjnej, finansowej, ecommerce i wielu innych. Do tej pracy miała okazję realizować projekty m.in. dla Play, PKO BP, Leroy Merlin, Getin Bank, Newsweek, naTemat, AVON i wielu innych.

Ania Tylikowska
Pracowała dla takich marek jak http://hatalska.com/, Deutsche Bank, Ernst&Young. 10 lat doświadczenia w komunikacji produktów i usług, przez 5 lat opiekowała się tematem badań. Obecnie wspiera obszar projektowania usług w Strefie Startup Gdynia.

Bartłomiej Frączyk
Senior Designer i Team Leader w dziale User Experience. Projektowanie aplikacji i serwisów zaczął od swojego muzycznego startupu. Obecnie prowadzi zespoły projektowe i sam projektuje dla klientów z obszaru bankowości, takich jak mBank, Nordea, Emirates NBD, PKO BP.

Paweł Haltof
Członek zarządu oraz dyrektor innowacji Efigence. Doświadczony projektant interfejsów UIUX i architektury informacyjnej dla bankowości detalicznej, korporacyjnej i mobilnej. Interdyscyplinarny lider zespołów projektowych, badacz User Experience i strateg innowacji Fintech. Z wykształcenia inżynier, psycholog i ekonomista, wykładowca studiów UXD i juror wielu konkursów dotyczących rozwiązań UX w spółkach kapitałowych i reklamie. Projektował i badał User Experience dla wielu międzynarodowych firm i najbardziej innowacyjnych banków, m.in. dla: mBank, ING, Alior Bank i Alior Sync, Idea Bank, Fiserv, ETX Capital oraz wielu firm także niefinansowych.

Adam Michalski
Projektant i badacz z 9 letnim doświadczeniem. Autor rozwiązań, z których korzysta miliony Polaków miesięcznie. Pracował nad serwisami takimi jak Gratka.pl, Wakacje.pl, Nokaut.pl i naszemiasto.pl. Realizował projekty z klientami z Ameryki, Bliskiego Wschodu i Europy. Organizator WUD Trójmiasto czyli konferencji o UX i użytecznosci, wykładowca na Uniwersytet SWPS. Z wykształcenia psycholog, z pasji bloger UXAirForce.

Przemysław Pawełek
User Experience Architect w Circle K (obecnie w Polsce jeszcze Statoil), odpowiedzialny za dbanie o odpowiednie UX w Skandynawii, krajach nadbałtyckich i Polsce. W przeszłości projektował w Sabre Airline Solutions rozwiązania dla m.in.: American Airlines, Etihad Airways czy Air Canada. Współorganizator WUD Kraków. Pasjonat lotnictwa, podróży i nowych technologii.

Paweł Nowak
Z wykształcenia informatyk. Od 8 lat związany jest z branżą User Experience. Przez lata zdobywał doświadczenie pracując jako lider zespołu User Experience w firmie informatycznej Future Processing. Obcenie rozwija własną działalność konsultingowo-projektową pod marką Nowy. Jest pomysłodawcą i organizatorem konferencji World Usability Day Silesia (www.wudsilesia.pl). Wspólnie ze znajomymi prowadzi projekty społecznie zaangażowane, w których wykorzystuje design, by pomagać innym. Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania UX, jest wykładowcą i mentorem na kierunku User Experience Design w SWPS Katowice. Czasami coś pisze na: www.nowy.me.

Igor Farafanow
Współpracował z mniejszymi i największymi polskimi firmami internetowymi. Już w 2008 roku współodpowiedzialny za sukcesy biznesowe portali nf.pl. Projektował systemy społecznościowe, aplikacje SaaSowe, witryny produktowe, systemy ecommerce, aplikacje mobilne i desktopowe. Współtwórca i CEO Uxerii, trener usability i mówca.

Agnieszka Mróz
Projektantka usług w Logisfera Nova. Wykorzystując metodologię service design oraz design thinking przeprowadziła procesy projektowe zarówno dla firm oraz instytucji publicznych. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń (w tym międzynarodowych) dot. kreatywności, projektowania usług, design thinking oraz edukacji pozaformalnej.

Agnieszka Schroeder
Projektant Service Design w firmie Logisfera Nova.
Definiuje problemy projektowe, bada potrzeby użytkowników, projektuje rozwiązania, prototypuje.

Wiesław Kotecki
Strateg UX z 11 letnim doświadczeniem w pracy dla przedsięiorstw kluczowych branż na 25 rynkach na całym świecie – w Europie, Azji, Ameryce. Załozyciel Uselab, przez 10 lat członek zarządu – obecnie po dołączeniu do Deloitte Digital, odpowiedzialny za rozwój usług w obszarze Experience Strategy and Design na terenie Europy Centralnej.
Realizował projekty m.in. dla Citi Bank, Deutsche Bank, Millenium Bank, mbank, BGŻ, ING Bank,Microsoft, Samsung, Mastercard, NOKIA, Telewizja Polska, T-mobile, Play, Polkomtel, Netia, Wolters Kluwer Polskal, Intercars, Asseco. Aktywny twórca polskiej i europejskiej społeczności UX – współtwórca i pomysłodawca UX Poland, członek komitetu organizacyjnego EuroIA, wieloletni wykładowca – m.in. na SWPS (UX Design), SGH, UW, Collegium Civitas.
Miał przyjemność dzielić się swoją wiedzą podczas prestiżowych konferencji w Polsce i zagranicą – m.in. TedX, UX Istanbul, Interaction South America (Buenos Aires), UX Cambridge, UX Poland, Internet Beta, WUD Silesia, WUD Wrocław, WUD na Pradze.
Jak dojechać
Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczna konferencja WUD Trójmiasto odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (PPNT)
(budynek III – Centrum Nauki EXPERYMENT), więc dojazd na wydarzenie nie powinien sprawić kłopotów.
Autobusy
Przystanek „Centrum Nauki Experyment”
21, 23, 24, 26, 27, 29, 105, 125, 152, 321, 326, 710, 740, G, R, S, Z
Szybka Kolej Miejska
Przystanek „SKM Redłowo”
Miejsca parkingowe
ul. Stryjska i ul. Łużycka
parking prz SKM Redłowo
O WUD Trójmiasto
Czwarta trójmiejska edycja międzynarodowego cyklu konferencji World Usability Day (w skrócie WUD).
Tematem tegorocznego WUD jest Sustainable User Experience (UX).
Dla kogo?
Zapraszamy osoby pracujące w branży nowych technologii/IT, studentów, jak i wszystkich zainteresowanych tematem projektowania użytecznych produktów i usług.
Cel konferencji:
Celem konferencji jest popularyzacja wiedzy o użyteczności i user experience. Chcemy też pokazać na czym polega praca specjalistów użyteczności/UX.

Konferencja odbywa się pod patronatem CHI Polska. Jest to krajowy oddział ACM SIG-CHI, który skupia się na badaniu, projektowaniu i rozwiązywaniu problemów interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerem.
Kontakt
Jeśli podczas konferencji będziesz miał problem, skontaktuj się z poniższymi osobami. Na pewno Ci pomogą!

Adam Michalski

Krzysiek Piwowar

Robert Warych
